Veselo na kurze hormonálnej jogy v Považskej Bystrici 9.-10.11.2019

Hormonalna jogova terapia pre ženy podľa Dinah Rodrigues, lektroka Jana Sramkova

Kurz hormonálnej jogy sa konal v príjemnom prostredí detského klubu Amosík v Považskej Bystrici.

V sobotu poobede od 14:00 do 19:00 sme zostavu prešli prvý raz. V nedeľu od 8:30 do 13:00  sme sa zostavu 21 cvikov podľa Dinah Rodrigues zopakovali dva razy. Zostava slúži na zabezpečenie hormonálnej rovnováhy žien. Je jednoduchá. Po jej zvládnutí nám cvičenie zaberie len 30 minút času. Okrem cvikov zostavy sme sa naučili aj tri pránajámy a 10 antistresových cvikov.

A prvá reakcia je už tu:

17.11.2019

“Ahoj Janka.

Ja sa musím pochváliť, že celú zostavu cvičím každý deň, nevynechala som zatiaľ ani raz. Keď som cvičila prvýkrát sama, bolo to ťažké a trvalo mi to 1 hod aj 45 minút. Každý cvik som si prečítala a precvičila. A na konci zostavy som mala pocit ako by som to nespravila správne. Ale ďalšie dni už som mala dobrý pocit, už cvičím len podľa obrázkovej predlohy a dokonca si už skoro pamätám zostavu aj naspamäť. Postupne sa čas cvičenia skrátil na 40 minút.

Síce si nám povedala, že radšej necvičiť večer, ale zatiaľ to inokedy nestíham (jeden deň som dokonca zaspala až o pol druhej v noci). Najprv dostal kiahne syn a teraz sa pridala aj dcérka pravdepodobne (zajtra už budeme vedieť určite😉). Keď sa vyliečia a syn pôjde do škôlky, budem cvičiť cez obed, keď bude malá spinkať.

Čo sa týka rozdelenia kurzu do dní, mne ako maminke malých detí by viac vyhovovali 4 stretnutia po 2 hodiny raz do týždňa, kedy by sme sa zostavu učili postupne. Pre manžela aj deti, by to bolo prijateľnejšie.

A aká sa mi zdá zostava po siedmych dňoch? Už sa mi nezdá ťažká, hoci pri niektorých cvikoch ešte musím zlepšiť techniku dýchania (najmä správna bastrika a súčasné kopanie do zadku  pri cvikoch pre krásu alebo v poslednom cviku rozcvičky🙂)

Zabudla som ti napísať, že cvičenie mi zatiaľ pomohlo  v tom, že už nemávam pocit ťažkých a opuchnutých nôh ani po celom dni na nohách. Takže pre mňa super účinok.👍”

HORMONÁLNA JÓGOVÁ TERAPIA prirodzene odstraňuje problémy ako premenštruačný syndróm (PMS), symptómy menopauzy, napríklad návaly horúčav, nespavosť, emocionálnu nestabilitu, podráždenosť, pocity stresu, paniky, depresie a nerozhodnosti, nízke libido, urogenitálnu suchosť, stratu vitality, migrény, zhoršenie pamäti, osteoporózu, inkontinenciu, syndróm karpálneho tunela, suchú pleť, vypadávanie vlasov, lámavé nechty, nedostatočnú činnosť štítnej žľazy, nepravidelnosti menštruácie, cysty na vaječníkoch, polycystické vaječníky, neplodnosť, predčasný prechod, akné a iné ťažkosti spôsobené NÍZKOU ALEBO NEVYVÁŽENOU HLADINOU HORMÓNOV.

Leave a Reply