Najbližšie kurzy hormonálnej jogy

kurz-hormonalnej-jogy-jana-sramkova-dinah-rodrigues

Kurzy hormonálnej jogy – najbližšie termíny

kurz-hormonalnej-jogy-jana-sramkova-dinah-rodrigues

    

Kurzy hormonálnej jogy  – obsah a cieľ:

Kurzy hormonálnej jogy pre ženy sú zostavené tak, že sa naučíme celú zostavu cvikov hormonálnej jogovej terapie podľa Dinah Rodrigues.  Ide celkom o 7 zahrievacích cvikov a 14 hlavných cvikov zostavy, ktorú pre nás táto Brazílčanka vyvíjala skoro 20 rokov. Zostavu prejdeme detailne 3 razy, takže po kurze budete vedieť samostatne cvičiť doma. Po niekoľkých cvičeniach Vám to zaberie len 30 minút času. Okrem zostavy sa naučíme niekoľko upokojujúcich dychových a antistresových cvikov na odbúranie stresu, ktorý v značnej miere prispieva k znižovaniu hormonálnej hladiny. Dostanete aj tlačený manuál s opisom všetkého, čo sa na kurze budeme učiť, takže budete dobre pripravené na pravidelné praktizovanie doma.

Kurzy hormonálnej jogy  – účinok cvičenia:

HORMONÁLNA JÓGOVÁ TERAPIA prirodzene odstraňuje problémy ako premenštruačný syndróm (PMS), symptómy menopauzy, napríklad návaly horúčav, nespavosť, emocionálnu nestabilitu, podráždenosť, pocity stresu, paniky, depresie a nerozhodnosti, nízke libido, urogenitálnu suchosť, stratu vitality, migrény, zhoršenie pamäti, osteoporózu, inkontinenciu, syndróm karpálneho tunela, suchú pleť, , vypadávanie vlasov, lámavé nechty, nedostatočnú činnosť štítnej žľazy, nepravidelnosti menštruácie, cysty na vaječníkoch, polycystické vaječníky, neplodnosť, predčasný prechod, akné a iné ťažkosti spôsobené NÍZKOU ALEBO NEVYVÁŽENOU HLADINOU HORMÓNOV.

Kurzy hormonálnej jogy  – kontraindikácie:

Cvičenia nie sú určené pre tehotné ženy, pri liečbe nádorových ochorení prsníka, ženy s pokročilou endometriózou, ženy s myómami väčšími ako päsť, ani pre ženy s vážnymi psychiatrickými problémami. V prípade diagnóz, kde si nie ste isté, radšej svoj zdravotný stav konzultujte s lekárom, ktorý Vám poradí, či nie je vo Vašom prípade nežiaduce zvyšovať produkciu ženských hormónov.

Kurzy hormonálnej jogy –  cvičiť môžete aj keď:

Vám boli odstránené vaječníky, nakoľko energetické dráhy sú zachované a cviky masírujú aj nadobličky, ktoré tiež produkujú ženské hormóny.

Cviky sú jednoduché, zvládne ich každá žena. Dinah ich vytvorila úpravou jogových ásan, ktoré doplnila o dýchacie techniky a tibetskú cirkuláciu energie do žliaz s vnútornou sekréciou – vaječníkov, štítnej žľazy a hypofýzy.

Kurzy hormonálnej jogy –  príprava:

Cvičiť môžete v každom veku. Cviky sú jednoduché, predchádzajúce skúsenosti s jogou nie sú pre cvičenie hormonálnej jogovej terapie (HJT) potrebné.

     

Najbližší postupný kurz hormonálnej jogovej terapie podľa Dinah Rodrigues sa bude konať možno už v novembri. Počas 4 stretnutí v trvaní vždy od 17:30 do 19:30 (t.j. 2 hodiny) sa naučíme celú 30-minútovú zostavu jednoduchých, avšak mimoriadne účinných cvikov na získanie hormonálnej rovnováhy žien. Po absolvovaní 4 stretnutí si môžete vybrať termín poslednej opakovacej hodiny v Kúpeľnej kaviarničke.

Budeme sa stretávať  v bojnických kúpeľoch, v príjemnom prostredí.  Po cvičení môžete ešte posedieť na čaji, čokoláde, či pohári vína alebo piva 🙂

Teším sa na vás.

 

Leave a Reply