Semináre hormonálnej jogy pre ženy

Od augusta sa konali už štyri semináre hormonálnej jogy pre ženy (tri intenzívne a jeden postupný kurz hormonálnej jogovej terapie podľa Dinah Rodrigues) .

Ženy sa tu stretli s rovnakým hlavným cieľom – naučiť sa zostavu 21 cvikov podľa Brazílčanky Dinah Rodrigues a tak prispieť k zlepšeniu svojej kondície. Okrem toho sa na kurze preberajú účinné antistresové cviky a 3 upokojujúce pránajámy. Cviky sú jednoduché, vychádzajú z jogových ásan, doplnené sú dýchacími technikami a tibetskou cirkuláciou energie.  Pri cvičení sa masírujú žľazy s vnútornou sekréciou (vaječníky, štítna žľaza, hypofýza a nadobličky). Precvičí sa však po všetkých stránkach celé telo.

Niektoré ženy prišli, aby sa zbavili symptómov menopauzy – ako návalov horúčav, nespavosti, emocionálnej nestability, vypadávania vlasov. Iné prišli riešiť zníženú činnosť štítnej žľazy, stavy úzkosti, či paniky, náladovosť, bolestivú a silnú menštruáciu, PMS (premenštruačný syndróm). Podaktoré predčasnú menopauzu, akné alebo neplodnosť.

Prišli aj také, ktoré boli len zvedavé, čo to hormonálna jogová terapia je a chcú cvičiť hormonálnu jogu dva razy do týždňa z dôvodov prevencie, aby ľahšie zvládli prirodzený pokles hladiny ženských pohlavných hormónov, ktorý nastáva po 35. roku života.

Cvičili sme v Kúpeľnej kaviarničke a v Centre voľného času v Bojniciach (okres Prievidza). Po absolvovaní seminára hormonálnej jogy sa stretávame s niektorými absolventkami na opakovacích lekciách, ktoré sa konajú jednu hodinu raz do týždňa.

  

Prvé výsledky cvičenia zostavy hormonálnej jogy sa dostavujú

Napríklad jedna žena s predčasnou menopauzou naradostená  ohlásila návrat menštruačného cyklu. Tri absolventky sa zbavili už po mesiaci pravidelného cvičenia návalov horúčav a nočného potenia. Mnohé sa tešia, že doma prestali pokrikovať po rodinných príslušníkoch. Dostavila sa emocionálna vyrovnanosť a prestali tiež bolesti hlavy a migrény. Nuž, nechceli by ste si vyskúšať, aké účinky bude mať cvičenie na vás?

Fotografie z kurzov hormonálnej jogy

Prikladám aj fotografie z kurzov, kde vidno, aké veselé partie ženy vytvorili. Ďalšie fotografie nájdete na facebookovej  stránke. Viac informácií si vyžiadajte, prosím, e-mailom alebo vyplnením formulára.

  

Teším sa na nové účastníčky kurzov hormonálnej jogovej terapie!

Leave a Reply