Vedeli ste, že hormonálna jogová terapia môže pomôcť vyriešiť neplodnosť?

hormonalna-jogova-terapia-jana-sramkova-kurzy

Niektoré ženy čelia neplodnosti, majú ťažkosti s otehotnením, kvôli hormonálnej nerovnováhe, či slabému prekrveniu v panvovej oblasti alebo zrastami na vajcovodoch spôsobených svalovým kŕčom, stratou ovulácie alebo menštruácie.
V takom prípade hormonálna jogová terapia skutočne dokáže pomôcť vyhrať boj s neplodnosťou. Vedecké výskumy Dinah Rodrigues potvrdzujú vysokú úspešnosť práve pri odstraňovaní problému, akým je neplodnosť, spôsobená vyššie uvedeným. Ženy, ktoré po naučení zostavy podľa Dinah Rodrigues každodenne cvičia hormonálnu jogovú terapiu, sa môžu tešiť v blízkej budúcnosti na materskú knižku a zabudnúť tak na strašiaka nazývaného NEPLODNOSŤ. Nezabudnite, že trpezlivosť ruže prináša. Dôležité je teda byť vytrvalá a každodenné cvičenie určite prinesie vytúžené ovocie.

Brušným dýchaním (bhastrikou) masírujeme a aktivujeme vaječníky, čo pomáha odstrániť neplodnosť

Panvová oblasť je u žien najviac poznačená stresom. Antistresovými a dychovými technikami zaradenými do zostavy hormonálnej jogovej terapie sa uvoľní napätie a súčasne sa posilní svalstvo panvového dna. Vo všeobecnosti je pre ženy príznačné hrudné dýchanie a nie brušné. Preto sa pri hormonálnej jogovej terapii ženy naučia pomocou bhastriky (dychovej techniky) pracovať s brušným dýchaním. Schopnosť pracovať so svojím dychom ocenia potom budúce mamičky aj pri pôrode. Táto technika sa používa pri hormonálnej jogovej terapii hlavne kvôli masáži vaječníkov, aby sa stimulovali a produkovali tak viac hormónov.

Tibetská technika cirkulácie energie

Okrem masáže vaječníkov pomocou bhastrik v hormonálnej jogovej terapii využívame tiež tibetskú cirkuláciu energie, vďaka ktorej privádzame pránu – životnú energiu, do zvolených žliaz s vnútornou sekréciou (hypofýzy, štítnej žľazy a vaječníkov), čím ich aktivujeme a zintenzívňujeme ich činnosť. Aktívne a ozdravené vaječníky môžu potom plniť svoj účel.

hormonalna-joga-kurzy-jana-sramkova-babatko hormonalna-joga-kurzy-jana-sramkova-neplodnost hormonalna-joga-kurzy-jana-sramkova

Leave a Reply