Gaderská dolina – kurz HJT – 8.6.19

hormonalna-joga-kurz-Gader-jana-sramkova

Kurz hormonálnej jogovej terapie v Gaderi mal veľký ohlas.

Určite sme sa v tomto prostredí nevideli naposledy.

Myšlienka usporiadať kurz hormonálnej jogy v srdci čistej prírody vznikla z požiadaviek žien z Martina a okolia urobiť kurz. Žiadne z priestorov v Martine sa mi nezdali dostatočne vhodné na to, aby sme sa tam cítili úplne zrelaxovane, oslobodené od každodenných starostí a problémov.

Keďže Gaderskú dolinu milujem a mám ju i s celým okolím (hrad, Tlstá, Ostrá,..) prechodenú či už pešo, tak i prejazdenú na bicykli, oslovila som majiteľku “Chatovej osady Gader” a vybrali sme vhodný termín – sobotu 8.6.2019.

hormonalna-joga-sramkova-jana-kurz-gader       

Niektoré ženy si s rodinami spravili predĺžený víkend a prišli už v piatok, aby využili krásne slnečné -skoro letné dni – so svojimi blízkymi v úžasnej prírode. Blatnický hrad je úžasný.

hormonalna-joga-kurzy-jana-sramkova
hormonalna-joga-kurzy-jana-sramkova

A v sobotu ráno sme začali. Kurz sa konal v hlavnej budove Chatovej osady. Ako vždy, bol rozdelený do dvoch etáp. Prvá – dopoludňajšia časť sa venovala okrem úvodných slov a zoznámeniu sa, detailnému prejdeniu zostavy hormonálnej jogovej terapie pre ženy prvý raz. Predel medzi etapami urobila obedná pauza, kde si každý dal to, na čo mal chuť, samozrejme odľahčené, aby sme mohli po obede pokračovať.

Keďže počasie prialo, obednú pauzu sme si vychutnávali na čerstvom vzduchu

keďže počasie prialo, 

A potom prišla druhá etapa venovaná antistresovým cvikom. Stresu sme sa učili zbavovať vonku, hneď vedľa zurčiaceho Blatnického potoka. Pani Dinah Rodrigues zaradila do náplne kurzu hormonálnej jogy 10 jednoduchých antistresových cvikov.

A potom prišla záverečná etapa, presunuli sme sa dnu a dva razy sme zopakovali celú zostavu. Rozdali sme skriptá s detailným opisov všetkých cvikov podľa ktorých ženy môžu cvičiť doma samé.

Niektoré sme ostali v krásnom prostredí do nedele a tú využili na pekné vychádzky po okolí.

Ak by mal niekto záujem o kurz hormonálnej jogovej terapie v Gaderi, napíšte mi email (klik sem)

Teším sa na ďalšie stretnutia!

 

Leave a Reply