MUDRY

Venušina mudra

MUDRY

Mudry a prepojenie s hormonálnou jogovou terapiou

Vedeli ste, že Dinah Rodrigues navrhla svoje zostavu tak sofistikovane, že aby bola pri svojej jednoduchosti a zvládnuteľnosti čo najúčinnejšia, zakomponovala do jednotlivých cvikov čo najviac prvkov a techník, ktoré si ani neuvedomujeme a napriek tomu majú na nás vysoko pozitívny účinok? Napríklad mudry.
Mudry sú pojmom viacerých významov – my sa budeme venovať pozícii prstov a rúk. O niektorých používaných mudrách v hormonálnej joge vás budem postupne na mojej stránke informovať 🙂
 

MUDRA KSEPANA 

(Venušina mudra)

povzbudzuje vylučovanie cez hrubé črevo, pokožku a pľúca. Podporuje odtekanie spotrebovanej alebo negatívnej energie a následne príjem čerstvej a pozitívnej energie. Priaznivo ovplyvňuje aj uvoľňovanie napätia akéhokoľvek druhu. (Mudru držíme len 7-15 nádychov a výdychov). Túto mudru používame pri jednom rozcvičkovom cviku.
 Venušina mudra

MUDRA GANÉŠA

(Mudra zjednotenia)

Táto mudra stimuluje činnosť srdca, posilňuje srdcové svalstvo, otvára priedušky a uvoľňuje napätie v tejto oblasti. Otvára srdcovú čakru a poskytuje odvahu, dôveru a otvorenosť voči blízkym. Túto mudru používame pri jednom z rozcvičkových cvikov hormonálnej jogovej terapie.

Leave a Reply